Growing Raspberries
Raspberries are one of my favorite fruits. In addition to eating them fresh, I make raspberry jams and jellies that I then use in candy fillings, for pastries, and filled cookies. With a 6oz package of raspberries costing about $4 each, I decided to add raspberries to our garden. I originally purchased a package of …